Malé nástroje – technická část

Malé nástroje - technická část

Techncká část - pro malé soustružnické nástroje

Malé nástroje - úvod banner

 

Malé nástroje s vnitřním chlazením pro jemné soustružnické práce, které jsou určeny jak pro tvarování (profilování) otvoru, tak pro možnost vrtání, soustružení malých závitů, vnitřního tvarového zapichování, srážení hran, čelního zapichování, hlubokého čelního zapichování a v neposlední řadě i protahování – výrobu průchozího/neprůchozího „šestihranu“.

Tyto monolitní VHM nástroje jsou vyrobeny v nové řadě sub-mikrozrnného slinutého karbidu s jedinečným třívrstvým povlakem na bázi Aluminium-Titan-Nitridu, který nese značení BMK. Mini nástroje s povlakem BMK jsou určeny pro široké spektrum použití v materiálech, jako jsou běžné oceli (až do pevnosti 64 HRc), korozivzdorné oceli, tak i pro neželezné materiály. Pro stroje, u kterých není možné dosáhnout vysokých řezných rychlostí je to pak povlak TiN s označením BXC, s jakosti substrátu karbidu P30-P50, K25-K40.

 

Malé nástroje jsou určeny pro následující operace:

vrtání, závitování, zpětné soustružení s radiusem, tvarování (profilování) otvoru, čelní 90° obrábění, drážkování, zapichování (ploché a radiusové), hluboké čelní zapichování, odlehčení a v neposlední řadě i protahování – výrobu vnitřního „šestihranu“ (pro inbus)…

Doporučené řezné podmínky - Malé soustružnické nástroje

Doporučené řezné podmínky pro Malé nástroje pro soustružení   typu:   Malé nástroje – CMR – HK

Jak pracují malé nástroje - MIR - CMR - HK - MPR?

Malý nástroj - MIR - závitování

Malý nástroj - CMR - víceúčelový

Malý nástroj - HK - obrážení - výroba vnitřního šestihranu

Malý nástroj - MPR - profilování, vyvrtávání

Banner - bottom závitování 03
Led 12, 2021 | Posted by in | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Malé nástroje – technická část